Renault Wieczorek

Renault Wieczorek od lat łączy ludzi z pasją, od zawsze związanych z motoryzacją. Tradycja, doświadczenie i szacunek do wykonywanej pracy, tym właśnie cechują się osoby zarządzające firmą.

Założycielem firmy jest Jan Wieczorek, człowiek mający wielkie serce do motoryzacji. W branży motoryzacyjnej pracuje od 1969 roku. Sukcesywnie zdobywał doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności, by w 1984 roku rozpocząć własną działalność. Początki nie były łatwe, do dyspozycji miał tylko warsztat o powierzchni 55m2. To nie powstrzymało jego zapału i chęci rozwoju. Postanowił zatrudnić ucznia, któremu przekazywał swoją wiedzę i wpajał etos pracy.

Renault Wieczorek

Żadna reklama nie zastąpi solidności i zdobytego zaufania klientów, którymi cieszył się pan Wieczorek. Sumiennie wykonując swoje obowiązki był w stanie dokonywać stopniowych, mądrych inwestycji, które wprowadzały firmę na ścieżkę rozwoju. Dzięki mądremu zarządzaniu zakład wciąż się rozrastał i był poddawany modernizacji. Kolejnym krokiem naprzód był zakup terenu pod budowę większego warsztatu. Nowy warsztat samochodowy umiejscowiony w sąsiedztwie drogi krajowej nr 11 prowadzącej z Katowic do Poznania, a przebiegającej przez Tarnowskie Góry, został oddany do użytku w 1994 roku. Zawiązano współpracę z FSO, był to więc autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczy. Rok 1995 przyniósł kolejne zmiany. Pan Wieczorek rozpoczął współpracę z firmą Renault i został jej autoryzowanym partnerem. Od tego czasu firma stale związana jest z francuską marką, oferując szereg usług.

Lata gromadzonych doświadczeń pozwoliły w odpowiedni sposób skompletować kadrę pracowniczą i w pełni wykorzystać bogatą infrastrukturę. Mając świadomość wyzwań jakie stoją przed firmą, zatrudniani są w niej tylko wysokiej klasy specjaliści zajmujący się sprzedażą i prowadzeniem autoryzowanego serwisu Renault. Wierne podążanie drogą sumienności i szacunku do klienta zaowocowało pozyskaniem jako klientów firm zajmujących się krótko i długoterminowym wynajmem samochodów, a także firm posiadających duże floty.

Od 2005 roku w firmie dynamicznie rozwija się sprzedaż samochodów używanych. Od lat zajmujemy się naprawami samochodów, także tych powypadkowych, naturalną koleją rzeczy było więc rozbudowanie centrum napraw samochodów powypadkowych wszystkich marek. Od 2010 roku naszą ofertę dopełnia wynajem samochodów. Mając świadomość różnorodnych potrzeb naszych klientów, oferujemy samochody różnej klasy, z różnych segmentów. Dostępne są zarówno samochody osobowe jak i dostawcze.

Renault Wieczorek

Renault Wieczorek jest przykładem firmy modelowo wprowadzanej na coraz szersze wody. Solidne fundamenty w postaci profesjonalizmu i pracowitości pozwoliły stale rozszerzać ofertę utrzymując najwyższy standard świadczonych usług. Na tym jednak nie poprzestaniemy, naszym celem jest ciągły rozwój, odważne spoglądanie w przyszłość, aby móc lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów. Niedawno przekształciliśmy się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, poszerzamy kontakty biznesowe, zawieramy nowe korzystne umowy. To wszystko wpływa na jakość świadczonych przez nas usług i pozwala kreować najkorzystniejszą ofertę na rynku. Nasze zaangażowanie i profesjonalizm popłacają. Jesteśmy silną marką, klienci darzą nas zaufaniem, a to przekłada się na doskonałe wyniki sprzedaży. W ostatnich latach stale notujemy duże wzrosty. Do pasma sukcesów zaliczyć można zdobyte wyróżnienie w kategorii samochodów używanych rynku dealerskiego.